.:Frýdlant - Stráž nad Nisou:.

Frýdlant vs. Stráž nad Nisou 4 - 0 (3 - 0)

Do zápasu jsme vlítli jako uragán a po 20 minutách jsme klidně mohli vést 5:0. Hosté si prohlíželi náš písek a pošlapávali z místa na místo se snahou se co nejdříve s povrchem sžít. Hned ve 3. minutě se při rohu ukopl Roman Folda, míč se dostal na přední tyč k Honzovi Lachmanovi, na kterého vyrazili hned tři obránci hostů. Honza si míč nadhodil a přes sebe a strážské obránce jej poslal přesně na hlavu Ládi Závěty, pro kterého už nebyl problém míč ze tří metrů dopravit do branky 1:0. Hned v 6. min. mohlo být veseleji, to když unikl Honza Šindler po křídle a ranou z úhlu trefil jen břevno. V 8. min se do "pološance" dostal hostující Havlíček, ale tísněn Mirkem Stejskalem poslal svůj lob mimo tyče. To byla vlastně jediná akce Stráže v prvním poločase, která stála za zmínku. V 10. min. se u postraní čáry uvolnil Petr Coufal a svůj centr nasměřoval na zcela volného Honzu Šindlera, který i když míč netrefil jak chtěl (nebo možná právě proto) jej poslal do branky Tesly podruhé 2:0. Hned nato ve 12. min. vyslal Honza Lachman kolmici za obranu, na kterou si naběhl Jirka Záruba a svůj nájezd chladnokrevně proměnil 3:0. Stráž byla v tuto chvíli na ručník a o trenéra Standu Smejkala se pokoušel infarkt. Poté jsme trochu polevili a i když jsme si do poločasu vytvořili tlak a šance, skore se již neměnilo. Druhý poločas jsme nastoupili s taktikou kontrolovat hru a bezproblémů zápas dovést do vítězného konce. Ve 46. min. jsme měli výhodu nepřímého kopu z 16 metrů, ale projektil Honzy Lachmana byl nasměrován jen do zad jednoho z obránců Stráže. Hosté se začali víc tlačit před naší branku, ale bez šancí na vstřelení gólu. Jejich útoky končily zpravidla před vápnem nebo nakopávanými míči do vápna, kde situaci bez problémů řešila naše obrana. Naši borci hráli vzadu na jistotu a vyčkávali na brejkové situace. Při jedné z nich byl nevybíravě v 81. min. zezadu sestřelen obráncem Stráže Dostálem Lukáš Melichar. Pro oba aktéry souboje tímto okamžikem zápas skončil. Strážský hráč inkasoval spravedlivě červenou kartu a Lukáš musel být pro zranění střídán. Přesilovku jsme využili hned za 2 minuty v minutě 83., kdy míč směřující na Ondru Marka tento hráč geniálně mezi nohama propustil za sebe na nabíhajícího Petra Coufala, který nedal brankáři Tesly sebemenší šanci 4:0. Tímto odpadla i ta nejmenší snaha strážských hráčů něco s výsledkem ještě udělat a zápas se již jen dohrál. Všichni hráči podali velmi zodpovědný výkon podpořený nasazením. Jen tato cesta je ta pravá k záchranářskému cíli. Odpoutali jsem se z posledního místa tabulky a příští týden můžeme poskočit ještě výš. Jedeme totiž na hřitě Mníšku, kde našla azyl Nová Ves, která je tři bodíky před námi. Hrajeme tudíž zápas o šest bodů, který hodně napoví, které z mužstev má jakou šanci uspět při záchranářských pracech.

Sestava: Götz Martin - Závěta ladislav, Stejskal Miroslav, Melichar                   Lukáš (81. Marek Ondřej), Scheidl Michal - Záruba Jiří,                   Lachman Jan, Folda Roman, Jelínek Tomáš (73. Bartoš                   Jan) - Coufal Petr (85. Lopuszynski Michal), Šindler Jan

Rozhodčí: Řeháček Lubomír ml. - Horák Robin, Brož Vojtěch

Delegát: Průcha Tomáš

Branky: 3´ Závěta L., 10´ Šindler J., 12´ Záruba J., 83´ Coufal P.