.:Frýdlant - SK Skalice:.

Frýdlant vs. SK Skalice 4 - 1 (2 - 0)

Hráči si uvědomují, že jediná cesta k záchraně vede přes stoprocentní bodový zisk a po nepovedeném zápase s Novou Vsí si chtěli spravit chuť. Soupeře jsme tak od první minuty zatlačili na jejich půli a postupně přišly i šance. Prvního gólu jsme se dočkali v 17. minutě, kdy po křídle unikl Jirka Záruba, odcentroval a míč se ocitl ve skrumáži těl, kde se nejlépe orientoval Petr Coufal a bylo to 1:0. Dále jsme měli Skalici pod tlakem a mohli jsme náskok zvýšit. Ve 20. unikal Honza Šindler a na dlouhou nohu "píchnul" míč podél vybíhajícího gólmana hostů avšak mimo tyče. Stejně tak dopadl ve 23. Petr Coufal, který si ve vápně prsama zpracoval přesný centr Honzy Šindlera, avšak v koncovce zklamal. Pak ovšem přišla 30. a předlouhý aut Mirka Stejskala, ke kterému se ve vápně dostal Honza Šindler a zkušeně mezi nohy nešťastného skalického brankáře zvýšil na 2:0. Do konce poločasu jsme kontrolovali hru a soupeře do šancí nepouštěli. Drůhá půle začala vyrovnaně, kdy hráči Skalice o poznání lépe kombinovali, ale jejich přihrávky končily před naším vápnem. Pak však přišla 56. a hrubá chyba Martina Götze v naší brance, který vyběhl na nakopnutý míč skalických obránců mimo naše vápno a ve snaze odkopnout míč do bezpečí jej minul a pro útočníka hostů již nebyl problém míč poslat do naší branky 2:1. Toto byla vlastně první střela na naší branku. Hosté ze Skalice vycítili šanci něco ještě s výsledkem udělat a tlačili se do našeho vápna. V 62. kopali hosté ze strany přímý kop a centr neomylně našel na zadní tyči hlavu skalického hráče, který ze tří metrů hlavičkoval přesně, ale Martin Götz fantastickým zákrokem odčinil své předchozí zaváhání. Hra se pak trochu uklidnila a čekalo se na závěrečný tlak skalice. Ten však v samém začátku utnul Petr Coufal, který v 82. zužitkoval na zadní tyči prudký a přesný centr Romana Foldy a bylo to 3:1. Tečku za utkáním udělal v 88. čtvrtý gól v síti Skalice. Dlouhý pas Honzy Lachmana našel přesně Petra Coufala, který míč bez problémů zpracoval a nazaváhal ani proti vyběhnuvšímu brankáři Skalice 4:1. Cuffi tak dovršil hattrick v tomto zápase a zároveň si upevnil pozici nejlepšího střelce našeho mužstva a druhého nejlepšího střelce celé soutěže. Tímto výsledkem jsme se odpoutali od dna tabulky a pokud se nám podaří zabodovat příští týden v na jaře se trápícím Jablonném, tak to může být ještě veselejší.

Sestava: Götz Martin - Bartoš Jan, Stejskal Miroslav, Melichar Lukáš,                   Scheidl Michal - Záruba Jiří (80. Lopuszynski Michal),                   Folda Roman, Lachman Jan, Jelínek Tomáš (88. Marek                   Ondřej) - Šindler Jan, Coufal Petr (88. Závěta Ladislav)

Rozhodčí: Ruček Adam - Rakouš Marek, Mrkáček Michal

Delegát: Jeřábek Miroslav

Branky: 17´, 82´ a 88´ Coufal P., 30´ Šindler J. - 58´ nevrlý