.:FK Nová Ves - Frýdlant:.

FK Nová Ves vs. Frýdlant 3 - 1 (2 - 1)

Do Mníšku kde hraje povodní postižená Nová Ves jsme přijeli potvrdit vítězství z minulého týdne a případnou výhrou se dostat v tabulce před domácí borce. Zápas začal z obou stran opatrně, kdy každý na hřišti si uvědomoval, že se hraje o šest bodů. V 10. však přišel centr z naší pravé strany na zcela volného útočníka domácích a bylo to 1:0. Navíc ve 21. musel odstoupit s tržnou ránou nad okem Roman Folda. Za tři minuty (24.) však Pavel Kutílek, který nastoupil za zraněného Romana Foldu precizně načasoval přihrávku za obranu domácích na nabíhajícího Honzu Šindlera a ten proti gólmanovi domácích nezaváhal a bylo to 1:1. V obraně jsme však chybovali a další centr prolétl naším vápnem na zapomenutého útočníka Vsi, kterého však bravurně z malého vápna vychytal Martin Götz. Další nedůraz v našem vápně však již gólem skončil. Ve 35. jsme nebyli schopni "urvat" míč, který hodnou chvíli poskakoval v našem vápně, až se dostal na hranici vápna malého k hráči Nové Vsi, pro kterého již nebyl problém jej dopravit do naší sítě 2:1. Tak také skončil první poločas. Do druhé půle jsme vlétli se snahou brzy vyrovnat. Útok střídal útok, ale bez kýženého efektu. Domácí se zakopali na vlastní půlku a snažili se hrát na brejky. V 63. se po prostrčení míče dostal sám před brankáře Vsi Honza Šindler, ale na dlouhou nohu míč poslal podél vybíhajícího brankáře mimo branku. V 63. musel být střídaný zraněný Pavel Kutílek a nahradil ho Tomáš Franc, který se vzápětí dostal do dvou velice slibných šancí, avšak v obou hlavou neuspěl. V prvním případě hlavou míč vůbec netrefil a v případě druhém hlavičkoval z hranice malého vápna do břevna. Když se pak po rohu neprosadil hlavičkující Petr Coufal bylo zle. Tlak jsme stupňovali a více se tlačili na půlku Vsi, čímž jsme vytvářeli více prostoru pro brejky domácích. Bylo jasné, že s přibývajícím časem a způsobem hry se nám buď podaří srovnat a nebo se domácím podaří proměnit jeden z brejků. Bohužel vyšla varianta číslo dvě a v 88. běžel sám na Martina Götze domácí útočník, který jej se štěstím prostřelil a bylo to 3:1. To nás zlomilo a i když jsme měli dál míč pod kontrolou už jsme nic nevymysleli. Po minulém týdnu jsme trochu vystřízlivěli. Ne že by jsme hráli špatně, ani nasazení nechybělo. Chyběla jen jiskra a trochu toho pokakaného štěstíčka. Duležité tak je soustředit se na domácí zápasy, ve kterých musíme být stoprocentní, pokud chceme pomýšlet na záchranu.

Sestava: Götz Martin - Závěta Ladislav, Stejskal Miroslav, Melichar                   Lukáš, Scheidl Michal - Záruba Jiří (53. Lopuszynski                   Michal), Lachman Jan, Folda Roman (21. Kutílek Pavel (63.                   Franz Tomáš)), Jelínek Tomáš - Coufal Petr, Šindler Jan

Rozhodčí: Hybler - Řeháček st., Milner

Delegát: Jirouš

Branky: 10. Řezka, 35. Menšík, 88. Cušnir - 24. Šindler Jan