.:Frýdlant - FK Košťálov:.

Frýdlant vs. FK Košťálov 3 - 1 (1 - 1)

Do zápasu jsme šli s tím, že pokud se chceme odpoutat od sestupových míst musíme bezpodmínečně vyhrát. Tabulka se totiž tak zamotala po překvapivých výsledcích v posledních zápasech, že pět kol před koncem soutěže hraje o setrvání v soutěži devět mužstev. Vlétli jsme tak na Košťálov ve velkém stylu a hned od začátku si vytvořili převahu. Přišli i slibné šance, ale ty naši hráči opět nedokázali přetavit v gól. Od 20. se začali osmělovat i hosté a jejich rychlé protiútoky vypadali velmi nebezpečně. Hra se přelévala od vápna k vápnu, ale bez vyloženějších šancí.Ve 29´ hosté předvedli velmi pěknou kombinaci před naší šestnáctkou, po které se před Martinem Götzem objevil zcela volný útočník Košťálova Ivo Móro a i když se štěstím, tak přece jen míč propasíroval do naší branky. 0:1. Odpověď našich borců na sebe nenechala naštěstí dlouho čekat. Již v 31. dostal pas za obranu Honza Šindler, postupoval do vápna hostů, jeho střelu gólman Košťálova lehce tečoval na tyč, od které se míč odrazil a kutálel podél lajny. Honza Šindler "loptu" doběhl a zpětnou přihrávkou našel Tomáše Jelínka, pro kterého nebyl problém balon doklepnout do branky - 1:1. Do konce poločasu se dál hrál kvalitní fotbal ovšem již bez větších brankových příležitostí. Druhou půli jsme začali aktivněji než hosté a nastěhovali se na dlouhé minuty na jejich půlku. Obrana Košťálova však hrála pozorně a s přibývajícím časem náš tlak slábnul. Pak však přišla 62., kdy Pavel Kutílek našel Honzu Lachmana, jehož nadýchaný centr přes celou branku dorazil ve skluzu do branky Petr Coufal a bylo to 2:1. Hosté, kteří se do této chvíle více bránili najednou ožili. Role se vyměnili a teď to byli oni, kdo spěchal a chtěl hrát. Naše mužstvo ovšem hrálo dozadu pozorně a naopak vyráželo k brejkům. Když už se zdálo, že zápas skončí výsledkem 2:1, přišla 88. a zkrat hostujícího brankáře, který po našem ojedinělém rohu nesmyslně srazil Honzu Šindlera a sudímu nezbylo nic jiného než odpískat pokutový kop. K němu se postavil sám postižený a s přehledem uzavřel skóre zápasu na konečných 3:1. Udělali jsme tak další důležitý krok za záchranou. Po této předehrávce máme nejlepší útok v soutěži, ikdyž ještě ne jisté setrvání v soutěži pro příští rok. Může se totiž stát, že v neuvěřitelně vyrovnané tabulce při předpokládaných dvou sestupujících nemusí letos stačit k záchraně ani 31 bodů.

Sestava: Götz - Závěta (86. Lopuszynski), Stejsklal, Melichar,                   Scheidl - Kutílek, Folda, Lachman, Jelínek (74. Záruba) -                   Coufal, Šindler (89. Štrbák)

Rozhodčí: Hanousek Karel - Poživil Jaroslav, Vrtal Bohumil

Delegát: Marek Zdeněk

Branky: Jelínek Tomáš, Coufal Petr, Šindler