.:Tatran Jablonné - Frýdlant:.

Tatran Jablnné vs. Frýdlant 1 - 2 (0 - 0)

Do Jablonného jsme přijeli potvrdit zlepšené výkony z domácího hřiště a "urvat" nějaký ten bodík venku, abychom se co nejdříve zbavili sestupové hrozby. Zápas začal opatrně. Obě mužstva se snažila útočit, ale obrany hrály pozorně a soupeře do žádné větší šance nepouštěly. Začalo být jasné, že v tomto zápase žádné střelecké hody nehrozí a může rozhodnout jediná chyba. Poločas se tak dohrál za bezbrankového stavu. Do druhé půle jsme nastoupili se snahou hrát stále koncentrovaně v obraně a v útoku být trpěliví a čekat na chybu soupeře. Ta přišla hned ve 48. kdy jsme skórovali z rychlého útoku. Mirča Stejskal vyslal dlouhým pasem Honzu Šindlera, který se řítil tísněn obráncem do vápna domácích, rozhlédl se a přihrávkou našel zcela volného Petra Kucku Coufala a ten proti vyběhnuvšímu brankáři nezaváhal a podél něj otevřel skóre. 0:1. Po gólu jsme se maličko zatáhli a to byla asi chyba. Domácí se na naší půlku doslova tlačili ve snaze vyrovnat. Zahrávali řadu rohů a standartních situací, které jsme však většinou bez problémů odvraceli až na 66. To domácí zahrávali přímák z asi 40 metrů. Centrovaný míč vlétl do vápna, kde na něj náš gólman Martin Götz ve skrumáži nedosáhl a ten spadnul Michalovi Lopuszynskému tak nešťastně na záda, že se odrazil přímo do naší branky 1:1. Na podzim by nás to asi položilo, ale je tady jaro a sebevědomí našich borců je úplně jinde. Zakousli jsme se do soupeře a hned za 7 minut už jsme zase vedli. To Honza Lachman našel svého fotbalového bratra Romana Foldu a ten skvělým pasem za obranu Tatranu vybídnul k jízdě Honzu Šindlera. Ten podřadil čímž domácímu obránci na pěti metrech utekl o tři a podél vybíhajícího brankáře domácích nás opět poslal do vedení. 1:2. Zápas jsme pak již zkušeně, povětšinou na půlce soupeře dovedli do vítězného konce. V tabulce jsme sice zůstali na třináctém, předposledním místě, ale už s tříbodovým náskokem na poslední Mimoň a na tříbodový dostřel na desátou Lomnici. Příští kolo nás čeká na domácím pažitu Sokol Doubí, které je jen bodík před námi a případný bodový úspěch nás může opět posunout tabulkou výš, kam určitě patříme.

Sestava: Götz Martin - Bartoš Jan (46. Závěta Ladislav), Stejskal                   Miroslav, Melichar Lukáš, Scheidl Michal - Záruba Jiří,                   Folda Roman, Lachman Jan, Jelínek Tomáš
                  (54. Lopuszynski Michal) - Coufal Petr, Šindler Jan                   (79´ Marek)

Rozhodčí: Bým - Mrkáček, Dytrt

Delegát: Táborský

Branky: 66´ vlastní - 48´ Coufal Petr, 73´ Šindler Jan